Erikoisnäyttelyn aikataulu

ARVIOITU ARVOSTELUAIKATAULU - JUDGING SCHEDULE

* = tuomarimuutos - change of judge
# = Ennalta varalle ilmoitettu tuomari – pre-informed reserve judge

 

KEHÄ - RING 1

ZOLTÁN BAFFIA, UNKARI

berninpaimenkoira.........................103

(Bernese mountain dog)

Urokset - Dogs

Junioriluokka..............................32......9:00

Nuortenluokka...........................14

Avoin Luokka..............................25

Valioluokka.................................25

Veteraaniluokka...........................7

 

KEHÄ- RING 2

HEIKE SCHRAVEN, SAKSA

BERNINPAIMENKOIRA......................75

(Bernese mountain dog)

Nartut - Bitches

Nuortenluokka...........................14….10:00

Avoin Luokka.............................30

Valioluokka................................19

Veteraaniluokka.........................12

 

KEHÄ- RING 3

FRANK LORENZ, SAKSA ………………….65

BERNINPAIMENKOIRA......................28

(Bernese mountain dog)

Urokset – Dogs, puppies

Pentuluokka 5-7 kk.....................12...10:00

Nartut – Bitches, puppies

Pentuluokka 5-7 kk.....................15

Pentuluokka 7-9 kk.......................1

ENTLEBUCHINPAIMENKOIRA...........15

(Entlebuch Cattle Dog)

Urokset - Dogs, puppies

Pentuluokka 7-9 kk......................1….11:30

Urokset- Dogs

Junioriluokka...............................1

Nuortenluokka............................1

Avoin Luokka...............................2

Valioluokka..................................4

Veteraaniluokka..........................1

Nartut - Bitches

Junioriluokka...............................2

Nuortenluokka............................1

Valioluokka..................................2

ISOSVEITSINPAIMENKOIRA..............22

(Greater Swiss Cattle Dog)

Narttu - Bitches, puppies

Pentuluokka 5-7 kk......................2

Urokset – Dogs

Junioriluokka...............................4

Avoin Luokka...............................4

Valioluokka..................................5

Nartut - Bitches

Junioriluokka...............................2

Nuortenluokka............................1

Valioluokka..................................3

Veteraaniluokka..........................1

 

KEHÄ- RING 4

NORBERT BACHMANN, SAKSA, …………75

BERNINPAIMENKOIRA……………………….29

(Bernese mountain dog)

* Nartut – Bitches, junior

Junioriluokka.............................29...10:00

APPENZELLINPAIMENKOIRA………….....46

(Appenzell Cattle Dog)

Urokset – Dogs, puppies

Pentuluokka 5-7 kk.....................1...11:30

Urokset - Dogs

Junioriluokka...............................3

Nuortenluokka............................3

Avoin Luokka...............................3

Valioluokka..................................5

Veteraaniluokka..........................3

Nartut - Bitches

Junioriluokka...............................5

Nuortenluokka............................4

Avoin Luokka...............................7

Valioluokka..................................8

Veteraaniluokka..........................4

 

KEHÄ - RING 5

SAANA JANSSON

Junior Handler…………………………………12

10-13 -vuotiaat............................2…13:00

14-17-vuotiaat............................10

 

Suuren koiramäärän vuoksi olemme joutuneet tekemään tuomarimuutoksen, joka selviävää aikataulusta. Muutos on merkitty *-merkillä

Näytteilleasettajakirjeet lähetetään torstaina 24.8 postitse ja perjantaina 25.8 sähköpostitse.
Näytteilleasettajakirjeestä löytyvät ohjeet, mikäli haluat peruuttaa koirasi osallistumisen tuomarimuutoksen vuoksi. 

Huomioikaa, että kehän 1 arvostelu alkaa jo klo 9.00 suuresta koiramäärästä johtuen!