Erikoisnäyttelyn tulokset

Kiitos kaikille näytteilleasettajille, tuomareille, toimitsijoille sekä talkooväelle lämminhenkisestä ja hyväntuulisesta erikoisnäyttelypäivästä!
Näyttelytoimikunta

TULOKSET - RESULTS

BEST IN SHOW:
BIS 1 Ridon Hennet Quantus ( Evelin Saveljev, Estonia)
BIS 2 Baltic Saga Nelson (Seija Heikkinen, Finland)
BIS 3 Solagros Calmado Contigo (Elena Lassila, Finland)
BIS 4 Alpenhirts Santi (Seija Savinainen, Finland)

BIS PUPPY:
BIS PUPPY 1 Sennbel’s Always With You (Jani Lepola, Finland)
BIS PUPPY 2 Fridkullas Born To Be Thelmas Friend (Therma Herpola, Finland)
BIS PUPPY 3 Especial Evita From Balihara Ranch (Minna Arffman & Saara Merimaa, Finland)

BIS JUNIOR:
BIS-JUN 1 Harambee’s Golden Grace (Jukka & Tiina Päijänen, Finland)
BIS-JUN 2 Hakuhauskan Duunari-Domi (Elina Autio, Finland)
BIS-JUN 3 Ridon Hennet Wanda (Mirja Kujanpää & Raili Suits, Estonia)

BIS VETERAN
BIS-VET 1 Alpewnhirts Santa (Seija Savinainen, Finland)
BIS-VET 2 Kazanova Iz Blagorodnogo Doma (Olga Zabirokhina, Russian)
BIS-VET 3 Ovunque Di fanum Fortunae (Anne äijö, Finland)

BIS BREEDER
BIS BREEDER 1 Kennel Ridon Hennet, Raili Suits, Estonia
BIS BREEDER 2 Kennel Alpenhirts, Vuokko Eräjää, Finland
BIS BREEDER 3 Kennel Harambee’s, Tiina & Jukka päivänen, Finland

BIS PROGENY GROUP
BIS PROGENY GROUP 1 Alppikellon Imago, Saija Hokkanen, Finland
BIS PROGENY GROUP 2 Funatic Jon Stoppable, Ritva-Liisa Kerman & Tuuli Rikama, Finland)

JUNIOR HANDLER
JH 1 Siiri Ojala, Ojakkala
JH 2 Petra Päivänen, Puuppola

****************

KEHÄ 1
Zoltán Baffia, Unkari
Berninpaimenkoira, Urokset

JUNIORILUOKKA
1 Divabernina Allowed by Love JUN EH
2 Eoszline Leighton JUN EH
3 Esprada Armani JUN POISSA
4 Funatic Cloudy W a Chance of Meatballs JUN EH
5 Funatic Dark Necessity JUN ERI 1 SA VASERT
6 Kaimon Gerheil Duncan JUN H
7 Kaimon Gerheil Eastman River JUN ERI
8 Kultaruskan Dark Shadow JUN EH
9 Leijonamielen Hei Kultapieni JUN EH
10 Maroussia Versace JUN EH
11 Maroussia Volbeat JUN EH
12 Matildan Iisak O JUN H
13 Matildan Ilmar O JUN POISSA
14 Mettänpeikon Mekan Iikka JUN H
15 Riccarron Tino Saurus JUN ERI 2 SA
16 Ridon Hennet Walter JUN POISSA
17 Ridon Hennet Viper JUN EH
18 Sonza´s Chromium JUN ERI
19 Sonza´s Chrystal JUN EH
20 Sonza´s Glass of Gold JUN POISSA
21 Sonza's Cadnium JUN EH
22 Sonza's Carbon Fiber JUN EH
23 Sonza's Copper JUN ERI
24 Tassupihan Idefix JUN ERI 3
25 Tulipanos Berni Viva La Vita JUN EH
26 Vinkizz Liukas Lennart JUN ERI
27 Vinkizz Walmart JUN ERI 4
28 Winkizz Wartburg JUN EH
29 Vinkizz Why Not JUN EH
30 Vinkizz Wild Card JUN EH
31 Vuorenpeikon Pernod JUN ERI
32 Vuorenpeikon Quickstep JUN ERI


NUORTENLUOKKA
33 Apriori Donnerhall NUO ERI 1 SA SERT
34 Bernbear´s Bumba NUO ERI 3 SA
35 Black Amiikos Kamillus Kermit NUO POISSA
36 Bollbölen Reinhardt NUO EH
37 Cheerful Black Daddy Cool NUO EH
38 Cheerful Black Don't Worry Be Happy NUO EH
39 Fridkullas Affe NUO EH
40 Goldbear's Camembert NUO EH
41 Goldbear's Chevre NUO ERI 2 SA
42 Kultaruskan Cotton Eye Joe NUO ERI 4
43 Matildan Klaus L NUO HYL
44 Sky Paws Adal Noble NUO ERI
45 Tsar Karelskiy NUO ERI
46 Vinkizz Unbreakable NUO ERI


AVOIN LUOKKA
47 April Sky Boom Kah AVO ERI
48 April Sky Circus Comes to Town AVO EH
49 April Sky Clown- the Funniest AVO ERI
50 Bernirannan Commander Casimiro AVO POISSA
51 Berondan Bentley AVO ERI
52 Chic Choix Bronx Von Zwiss AVO ERI 3
53 Eoszline Stephen AVO ERI 1 SA
54 Fridkullas Ännu Än Triumph AVO POISSA
55 Funatic Hold Your Horses AVO ERI
56 Funatic Infinity and Beoynd AVO ERI 2 SA
57 Goldbear`s Bryan Adams AVO ERI
58 Goldbear's Al Pacino AVO ERI
59 Goldbear's Yahoo AVO EH
60 Goldbear's Zambuca AVO ERI 4
61 Helmilän Harmless Charmer AVO EH
62 Latolly Top Johnnie Boy AVO EH
63 Merry Mistel's Vamos AVO POISSA
64 Mokusvölgyi Ubul AVO EH
65 Monte Perosan Fridolf AVO ERI
66 Ragdolls Gentlegiant AVO EH
67 Riccarron Simzalabim AVO EH
68 Sboku Bantik Alfonso AVO EH
69 Xantran Hooligan AVO ERI
70 Xantran Huggermugger AVO ERI
71 Xantran Hurly-Burly AVO EH


VALIOLUOKKA
72 Alpigiano Juvel Jörgen VAL ERI
73 Alpweiden Änd I'm Arctic Power VAL ERI
74 Bernirannan Champion Caius-Cain VAL ERI
75 Bernissimo Filippo VAL ERI
76 Cabonetton Bel Paese VAL ERI
77 Charming Bear Tsefey VAL ERI
78 Eoszline Stewart VAL ERI
79 Fortuneia Uncle Aramis VAL ERI 2 SA PU 2
80 Fridkullas Åiva VAL ERI
81 Funatic Game On VAL ERI
82 Funatic in Like Flynn VAL ERI
83 Funatic Jon Stoppable VAL ERI 4 SA PU 4
84 Goldbear´s Wallander VAL ERI
85 Goldbear's Antonio Banderas VAL ERI
86 mettÄnpeikon Le Genda Arinen VAL ERI
87 Mount Magic's Xtra Fun VAL ERI
88 Riccarron Rico Enrico VAL ERI
89 Riccarron Rolls Royce VAL ERI
90 Ridon Hennet Quantus VAL ERI 1 SA PU 1 ROP BIS 1
91 Sennenland's Guns'N' Rose VAL ERI
92 Tulipanos Berni Newsmaker VAL ERI 3 SA PU 3
93 Valkeakoivun Frodo VAL ERI
94 Vinkizz Standard VAL ERI
95 Vuorenpeikon Momopol VAL EH
96 Zweierteam Ulmus VAL ERI


VETERAANILUOKKA
97 Dandybern Biccu-Keno VET POISSA
98 Hickory´s All Steamed Up VET EH
99 Life Spring's Marvelous VET ERI 2
100 Lipasun LuckyMan VET POISSA
101 Ovunque Di Fanum Fortunae VET ERI 1 SA ROP-VET BIS-VET 3
102 Tassupihan Akvavitix VET ERI 3
103 Xantran Cosmopolitan VET ERI 4


KASVATTAJALUOKKA
1001 April Sk POISSA
1002 Bernissimo POISSA
1003 Berondan POISSA
1004 Eoszline KASV
1005 Fridkullas POISSA
1006 Funatic KASV 3 KP
1007 Goldbear's KASV 4 KP
1008 Kaimon Gerheil POISSA
1009 Kultaruskan POISSA
1010 Riccarron KASV 2 KP
1011 Ridon Hennet KASV 1 KP ROP-KASV BIS-KASV 11012 Sonza's KASV
1013 Vinkizz KASV KP
1014 Vuorenpeikon POISSA
1015 Xantran KASV KP
1016 Zweierteam KASV KP

***************

KEHÄ 2
Heike Schraven, Saksa

Berninpaimenkoira, Nartut
NUORTEN LUOKKA
104 Bernbear`s Beuty News NUO EH
105 Bernoban Joulupulla NUO POISSA
106 Black Amiikos Micheline Minka NUO ERI
107 Charming Bear Barinya NUO ERI
108 Eoszline Liberty NUO ERI 2 SA
109 Flight of Fancy Von Romanshof NUO ERI
110 Fridkullas Aprilia NUO POISSA
111 Funatic Ecstasy NUO ERI 3
112 Funatic Euphoria NUO POISSA
113 Goldbear's Cabernet NUO ERI 4
114 Goldbear's Chardonnay NUO EH
115 Jaarlin California Calling NUO ERI 1 SA PN 3 VASERT
116 Swissdreams Celina NUO EH
117 Zweierteam Brexia NUO ERI


AVOIN LUOKKA
118 April Sky Carnival of Joy AVO POISSA
119 Berlida Eminenza AVO ERI
120 Bernario Flourishing Helmi AVO EH
121 Bernissimo Florentina AVO EH
122 Berondan Blackbeauty AVO POISSA
123 Berondan Daydream AVO EH
124 Cei-Cei Hanni Wenzel AVO EH
125 Eoszline Samantha AVO POISSA
126 Eoszline Shakira AVO ERI
127 Fortuneia North Windonia AVO ERI
128 Funatic Kiss Kiss Bang Bang AVO ERI 2 SA
129 Gloria AVO H
130 Hexa-Han Adelfina AVO ERI
131 Hexa-Han Gia AVO ERI
132 Kaimon Gerheil Birgit AVO ERI
133 Kultaruskan Ace-Of-Diamonds AVO POISSA
134 Latoya Vom Schmiedegärtchen AVO EH
135 Milbu Yolli AVO ERI
136 Mustetassun Ainokainen AVO EH
137 rajakÖÖrin Italian Ihme AVO EH
138 Ridon Hennet Undine AVO ERI 1 SA PN 1 SERT MVA VSP
139 Sonza´s Beginner`s Luck AVO ERI
140 Sonza´s Blacksmith AVO EH
141 Sonza's Black Magic Woman AVO ERI 4 SA
142 Tza Tza Tzamel AVO ERI
143 Tza Tza Tzaprina AVO ERI
144 Vuorenpeiko Noora AVO EH
145 Xantran Empress Ekaterina AVO ERI 3 SA
146 Xantran Hulabaloo AVO POISSA
147 Zweierteam Tomentella AVO ERI


VALIOLUOKKA
148 Bernbear´s Afrodite VAL ERI
149 Berondan Belicia VAL POISSA
150 Bom Bom´s Dooleys VAL POISSA
151 Cara Zahira VAL POISSA
152 Eoszline Eartha VAL POISSA
153 Funatic Kiss and Tell VAL ERI 3 SA
154 Goldbearˋs Yippee VAL POISSA
155 Kaimon Gerheil Alice VAL HYL
156 Kastetassun Evelyn VAL POISSA
157 Luminara Vom Ruederthal VAL EH
158 Riccarron Santa Fe VAL ERI
159 Riccarron Shangri La VAL ERI
160 Ridon Hennet Norah Jones VAL ERI 4 SA
161 Swissdreams Beru VAL EH
162 Tza Tza Tzasmine VAL EH
163 Vinkizz Supreme VAL ERI 2 SA
164 Vuorenpeikon Mailly VAL ERI
165 Zweierteam Tazetta VAL ERI
166 Zweierteam Vitellina VAL ERI 1 SA PN 2


VETERAANILUOKKA
167 Bellaffen Estelle VET ERI
168 Black Amiikos Irmgaro Imara VET POISSA
169 Fridkullas Ultra Bra VET ERI 1 SA PN 4 VSP-VET
170 Fridkullas Yade VET ERI
171 Funatic Qt-Ness VET ERI
172 Goldbear's Rene Russo VET ERI 3 SA
173 Gunhild Vom Gipfelfeuer VET ERI 2 SA
174 Janipan Tuuli VET ERI
175 Qiannah Van De Weyenberg VET ERI 4 SA
176 Shedcape Delina VET ERI
177 Valkeakoivun Emerentia VET POISSA
178 Vinkizz Original VET ERI


JÄLKELÄISLUOKKA
2001 Alpigiano Felice Fermo JÄLK2 KP
2002 Bom Bom´s Dooleys POISSA
2003 Eoszline Eartha POISSA
2004 Funatic Jon Stoppable JÄLK 1 KP BIS-JÄLK 2
2005 Hickory´s All Steamed Up POISSA
2006 Riccarron Rolls Royce POISSA
2007 Ridon Hennet Norah Jones JÄLK 3 KP
2008 Sonza´s Blacksmith JÄLK KP
2009 Tulipanos Berni Newsmaker JÄLK 4 KP
2010 Vinkizz Standard JÄLK KP
2011 Xantran Elysium Estelle POISSA

***********

KEHÄ 3
Frank Lorenz, Saksa

Berninpaimenkoira, Pennut
PENTULUOKKA 5-7KK, UROKSET
179 Alppitähden Valentines Big Love BABY POISSA
180 Askar BABY 3
181 Baron De Russian BABY 4
182 Cei-Cei Ivica Kostelic BABY
183 Fridkullas Born to Be Daddys Treasure BABY POISSA
184 Fridkullas Born to Be Happyboy BABY
185 Kaimon Gerheil Felix BABY 1 KP VSP-PEN
186 Life Spring's Strongpaw BABY 2 KP
187 Swissdreams Darth Bane BABY
188 Swissdreams Darth Maul BABY
189 Swissdreams Darth Sidius BABY
190 Swissreams Darth Vader BABY


PENTTULUOKKA 5-7KK, NARTUT
191 Alppitähden Valentines Cute Kiss BABY POISSA
192 Be Smart Look Sharp With Funatic BABY POISSA
193 Cabonetton Carishma BABY
194 Cabonetton Chabina BABY
195 Cei-Cei Irene Curtoni BABY 4 KP
196 Cei-Cei Irene Epple BABY
197 Fridkullas Born to Be Beautiful BABY
198 Fridkullas Born to Be Thelmas Friend BABY 1 KP ROP-PEN BIS-PEN 2
199 Funatic Beauty Is the Beast BABY 3 KP
200 Isolde Kostner BABY
201 Life Spring`s Sweet Kiss BABY POISSA
202 Life Spring's Sweet Heart BABY 2 KP
203 Swissdreams Daresha BABY
204 Swissdreams Dashar BABY
205 Swissdreams Dorme BABY


PENTULUOKKA 7-9KK, NARTUT
206 Ayabaya Be Happy PEN 1


Entlebuchinpaimenkoira, Nartut
207 Fresh Energy Depeche Mode PEN 1
208 Kleine Sonne After Thunder Storm JUN EH 1
209 Swiss Secondos Dürrenmatt NUO ERI 1 SA PU 4 SERT
210 Leiko Vom Obwaldnerhof AVO EH 1
211 Zaphalayaz Menninkäinen AVO EH 2
212 Baltic Saga Nelson VAL ERI1 SA PU 1 ROP BIS 2
213 Eosforos From Balihara Ranch VAL ERI 4
214 Korona Rossii Vinner VAL ERI 2 SA PU 2
215 Swiss Secondos Bligg VAL ERI 3
216 kazanova Iz Blagorododnogo Doma VET ERI 1 SA PU3 ROP-VET BIS-VET 2

Entlebuchibpaimenkoirat, Urokset
217 Kleine Sonne After Mild Breeze JUN EH 2
218 Wilmankulman Warma JUN EH 1
219 Wilmankulman Stella Nova NUO ERI 1
220 Fresh Energy Aura of Life VAL ERI 1 SA PN 1 VSP
221 Wilmankulman Roxette VAL ERI 2


Isosveitsinpaimenkoira, Urokset
222 Especial Evita From Balihara Ranch BABY 1 ROP-PEN BIS-PEN 3
223 Isla BABY POISSA
224 Harambee's Golden Gemstone JUN ERI 1 SA VSP-JUN
225 Harambee's Golden Glory JUN ERI 3
226 Harambee's Golden Guardian JUN ERI 2 SA
227 Solagros Dorado Diablos JUN ERI 4
228 Frans Caveat Actor AVO EH 4
229 Solagros Buscado Brando AVO ERI 2 SA PU2 VASERT
230 Solagros Calmado Contigo AVO ERI 1 SA PU 1 SERT MVA ROP BIS 3
231 Solagross Calmado Corazon AVO EH 3
232 Harambee's Daring Diamond VAL ERI 2 SA PU 4
233 Jomatanjos Ictor VAL ERI 1 SA PU 3
234 Land Rover From Swiss Star VAL ERI 4
235 Solagros Buscado Bandidos VAL ERI
236 Valter Iz Doma Madamy VAL ERI 3 SA


Isosveitsinpaimenkorat, Nartut
237 Harambee's Golden Grace JUN ERI 1 ROP-JUN BIS-JUN 3
238 Kitka Royal Esenija JUN ER1 2
239 Karakorum Nova Karantanska NUO ERI 1 SA PN 2 SERT
240 Harambee's Dazzling Diamond VAL ERI 2
241 Nora Vom Steenkamp VAL ERI 1 SA PN 1 VSP
242 Vivian Pup 'N' Roll VAL ERI 3
243 Bärli Vom Försterrain VET EH 1
1017 Harambee's KASV 1 KP BIS-KASV 3

************

KEHÄ 4
Norbert Bachmann, Saksa,

Berninpaimenkoira, Nartut
JUNIORILUOKKA
244 Alpigiano Koddig Kailee JUN ERI
245 Bernissimo Hania JUN POISSA
246 Bernissimo Hilaria JUN EH
247 Bernoban Rimpsuhelma JUN ERI
248 Cleopatra Von Der Bernessehof JUN ERI
249 Divabernina All-Time Dream JUN ERI
250 Eoszline Lisbeth JUN ERI
251 Funatic Clamour for Glamour JUN EH
252 Funatic Devil Wears Prada JUN EH
253 Goldbear's Digimon JUN POISSA
254 Goldbear's Disney JUN ERI 4 SA
255 jukuripÄÄn Bianca JUN EH
256 Kaimon Gerheil Deluxe JUN POISSA
257 Kaimon Gerheil Elise JUN ERI 3 SA
258 Kultaruskan Dark Rubin JUN EH
259 Kultaruskan Dark Shapphire JUN POISSA
260 Leijonamielen Hei Kultakutri JUN EH
261 Maroussia Violett Rose JUN ERI SA
262 Outavaaran Hope JUN EH
263 Ragdolls Kindly Fighter JUN HYL
264 Riccarron Testarossa JUN ERI
265 Riccarron Topaz JUN ERI 2 SA
266 Ridon Hennet Wanda JUN ERI 1 SA ROP-JUN BIS-JUN 3
267 Sky Paws Brilliant Princess JUN EH
268 Tulipános Berni Xtra Fine Cristal JUN EH
269 Vinkizz Custom Sonza JUN ERI
270 Vinkizz Wallflower JUN EH
271 Vinkizz Wannabe JUN ERI SA
272 Xantran Isa Insomnia JUN EH


Appenzellinpaimenkoira, Urokset
PENTULUOKKA 5-7KK
273 Sennbel's Always With You BABY 1 KP ROP-PEN BIS-PEN 1


JUNIORILUOKKA
274 Alppikellon Yangsteri Yason JUN HYL
275 Hakuhauskan Duunari-Domi JUN ERI 1 SA PU 1 SERT ROP-JUN BIS-JUN 2
276 Hakuhauskan Elvis Presley JUN POISSA


NUORTENLUOKKA
277 Appelkiepin boysenbär NUO POISSA
278 Hakuhauskan Comea-Cosmos NUO ERI 1 SA PU 3 VASERT
279 Hakuhauskan Cuningas-Carma NUO ERI 2 SA


AVOINLUOKKA
280 Alppikellon Upea Upi AVO H
281 Tailtiimin Leppoisa Leo AVO EH 2
282 Tailtiimin Lupaava Leevi AVO ERI 1


AVIOLUOKKA
283 Alpenwelts Acer VAL ERI 1 SA
284 Alpenwelts Apollo VAL ERI 2 SA
285 Hakuhauskan Ainakomee VAL EH 4
286 Hakuhauskan Aivanparas VAL ERI 3
287 Hakuhauskan Bukari-Bertti VAL POISSA


VETERAANILUOKKA
288 Alpenhirts Santi VET ERI 1 SA PU 1 ROP ROP-VET BIS-VET 1 BIS 4
289 Alpenhirts Superman VET ERI 2 SA PU 4
290 Alppikellon Imago VET ERI 3 SA


Appenzellinpaimenkoirat, Nartut
JUNIORILUOKKA
291 Hakuhauskan Daami-Diisa JUN ERI 2 SA
292 Hakuhauskan Despootti-Doris JUN ERI 3 SA
293 Hakuhauskan Elämänilo-Elma JUN ERI 4
294 Hanna-Danna JUN EH
295 Melinir Du Drakkar d'Odin JUNERI 1 SA PN4 VASERT VSP-JUN


NUORTENLUOKKA
296 Alpenhirts Jessika NUO ERI 2 SA
297 Appelkiepin Blåbär NUO EH 3
298 Appelkiepin Blåsippa NUO ERI 1 SA
299 Hakuhauskan Caunis-Cora NUO EH 4


AVOINLUOKKA
300 Alpenhirts Marlene AVO ERI 1 SA PN 2 SERT MVA
301 Alppikellon Unelma Ulla AVO EH 4
302 Alppikellon Uniikki Uni AVO EH 4
303 Hakuhauskan Bonus-Birkko AVO POISSA
304 Tailtiimin Leikkisä Lella AVO ERI 2 SA
305 Tailtiimin Loistava Lumi AVO ERI 3
306 Tailtiimin Lumoava Luna AVO EH 4


VALIOLUOKKA
307 Alpenhirts Kiira VAL ERI
308 Alpenhirts Nana Brown VAL ERI 3 SA
309 Alpenhirts Nora Brown VAL ERI
310 Alpenhirts Olivia VAL ERI 2 SA PN 3
311 Alpenwelts Anemone VAL ERI
312 Alppikellon Olympia VAL ERI
313 Appelkiepin Aisa VAL ERI 1 SA PN 1 VSP
314 Gimma v D Grünen Ach VAL ERI 4 SA


VETERAANILUOKKA
315 Alpenhirts Priskilla VET EH 3
316 Alpenhirts Sabina VET POISSA
317 Alppikellon Idoli VET ERI 2 SA
318 Ronettaś Blondie VET ERI 1 SA VSP-VET


KASVATTGAJALUOKKA
1018 Alpenhirts KASV 1 KP BIS-KASV 2
1019 Alppikellon KASV 4 KP
1020 Appelkiepin POISSA
1021 Hakuhauskan KASV 3 KP
1022 Tailtiimin KASV 2 KP


JÄLKELÄISLUOKKA
2012 Alppikellon Imago JÄLK 1 KP BIS-JÄLK 14
2013 Alpenhirts Superman JÄLK 2 KP