Etusivu » Harrastustoiminta » Näyttelytoiminta » Näyttelykalenteri

Näyttelykalenteri

 

KENNELLIITON NÄYTTELYKALENTERI 2018

PENTUNÄYTTELYT 2018

 

ERIKOISNÄYTTELYITÄ MAAILMALLA 2018

Swedish Swiss Mountain Dog Club 50 years 25 - 26.5.2018
DBSK 40 years Jubilee Specialty Show 9 -10.6.2018

 

KOTIMAAN NÄYTTELYKALENTERI 2018 

13.1.2018 Kajaani KV
Ilmoittautuminen päättynyt
Tuomarit:
berninpaimenkoira: Hedi Kumm, Viro
appenzellinpaimenkoira, entlebuchinpaimenkoira, isosveitsinpaimenkoira: Kirsti Louhi

14.1.2018 Lahti R
Ilmoittautuminen päättynyt
Tuomarit:
appenzellinpaimenkoira: Marianne Holm
isosveitsinpaimenkoira: Paava Mattila
berninpaimenkoira, entlebuchinpaimenkoira: Saija Juutilainen

21.1.2018 Turku KV
Ilmoittautuminen päättynyt
Tuomarit:
kaikki sennenkoirat: Erwin Deutscher, Austria

4.3.2018 Juuka R
Ilmoittautuminen: 5.2./16.2.2018 (vain netissä) mennessä
Tuomarit:
appenzellinpaimenkoira, isosveitsinpaimenkoira: Helin Tenson
berninpaimenkoira, entlebuchinpaimenkoira: Jari Laakso

24.3.2018 Tuulonen, Hämeenlinna Erikoisnäyttely
Ilmoittautuminen:19.2 / 27.2.2018 (vain netissä) mennessä
Tuomarit:
berninpaimenkoira; urokset 
ROP veteraani, jälkeläisluokka, Jouni Nummela
berninpaimenkoira; nartut
ROP, ROP juniori, kasvattajaluokka, Teija Salmi-Aalto
berninpaimenkoira; pennut, isosveitsinpaimenkoira, 
entlebuchinpaimenkoira, appenzellinpaimenkoira, 
varalla berninpaimenkoira Eeva Rautala

25.3.2018 Lahti KV
Ilmoittautuminen: 28.1/20.2/23.2.2018 (vain netissä) mennessä
Tuomarit:
kaikki sennenkoirat: Mary Walsh, Irlanti

24.3.2018 Kemijärvi R
Ilmoittautuminen: 19.2.2018 mennessä
Tuomarit:
kaikki sennenkoirat: Elina Haapaniemi

1.4.2018 Lappeenranta K
Ilmoittautuminen 4.3.2018 mennessä
Tuomarit:
kaikki sennenkoirat Tapio Eerola

2.4.2018 Lappeenranta KV
Ilmoittautuminen 4.3.2018 mennessä
Tuomarit:
kaikki sennenkoirat Jurate Butkiene, Liettua

7.4.2018 Kajaani R
Ilmoittautuminen: 12.3/16.3.2018 (vain netissä) mennessä
Tuomarit:
kaikki sennenkoirat: Paula Heikkinen-Lehkonen

15.4.2018 Vaasa KV
Ilmoittatuminen: 12.2/12.3/19.3.2018 (vain netissä) mennessä
Tuomarit:
berninpaimenkoira: Anette Edlander, Ruotsi
entlebuchinpaimenkoira, isosveitsinpaimenkoira: John R. Walsh, Irlanti
appenzellinpaimenkoira: Markku Mähönen

21.4.2018 Kankaanpää R
Ilmoittautuminen: 14.3/21.3.2018 (vain netissä) mennessä
Tuomarit:
kaikki sennenkoirat Alin Dumitrescu, Romania

29.4.2018 Ruovesi R
Ilmoittautuminen: 14.3/4.4/13.4.2018 (vain netissä) mennessä
Tuomarit:
berninpaimenkoira, entlebuchinpaimenkoira Juta Haranen, Viro
appenzellinpaimenkoira, isosveitsinpaimenkoira Auli Haapiainen-Liikanen

1.5.2018 Lahti R
Ilmoittautuminen: 4.4.2018 mennessä
Tuomarit:
berninpaimenkoira: Harri Lehkonen
muut sennenkoirat: Teija Salmi-Aalto

5.5.2018 Tampere NORD
Ilmoittautuminen: 28.2/3.4/9.4.2018 (vain netissä) mennessä
Tuomarit:
kaikki sennenkoirat: Elin Normannseth, Norja

6.5.2018 Tampere KV
Ilmoittautuminen: 28.2/3.4/9.4.2018 (vain netissä) mennessä
Tuomarit:
appenzellinkaimenkoira: Maite Gonzalbo Lorenzo, Espanja
muut sennenkoirat: Marie Petersen, Tanska

10.5.2018 Vantaa E
Palveluskoiratapahtuma
Ilmoittautuminen: 13.4.2018 mennessä
Tuomarit:
appenzellinpaimenkoira, berninpaimenkoira, entlebuchinpaimenkoira: Taina Nygård

12.5.2018 Järvenpää K
Ilmoittautuminen: 16.3/13.4/19.4.2018 (vain netissä) mennessä
Tuomarit:
kaikki sennenkoirat: Kurt Nilsson, Ruotsi

12.5.2018 Oulu NORD
Ilmoittautuminen: 15.3/15.4/ 22.4.2018 (vain netissä) mennessä
Tuomarit:
berninpaimenkoira Anita Al-Bachy
muut sennenkoirat: Hannele Jokisilta

13.5.2018 Harjavalta R
Ilmoittautuminen: 8.4/15.4.2018 (vain netissä) mennessä
Tuomarit:
berninpaimenkoira, appenzellinpaimenkoira: Anca Giura, Romania
entlebuchinpaimenkoira: Vojislav Al Daghistani, Serbia
isosveitsinpaimenkoira: Miodrag Vreteničić, Montenegro

13.5.2018 Seinäjoki R
Ilmoittautuminen: 18.4/26.4.2018 (vain netissä) mennessä
Tuomarit:
berninpaimenkoira: Kirsi Kentala
muut sennenkoirat: Juha Putkonen

19.5.2018 Helsinki KV
Ilmoittautuminen: 21.3/25.4/30.4 (vain netissä) mennessä
Tuomarit:
berninpaimenkoira: Harri Lehkonen
muut sennenkoirat: Mia Sandgren, Ruotsi

19.5.2018 Oulainen R
Ilmoittautuminen: 1.4/23.4/29.4.2018 (vain netissä) mennessä
Tuomarit:
berninpaimenkoira Maija Heinilä, Norja
muut sennenkoirat: Hilkka Salohalla

20.5.2018 Hamina NORD
Ilmoittautuminen: 24.4.2018 mennessä
Tuomarit:
berninpaimenkoira: Pirjo Aaltonen
muut sennenkoirat: Astrid Lundava, Viro

26.5.2018 Rauma KR
Ilmoittautuminen: 26.3/26.4/2.5.2018 (vain netissä) mennessä
Tuomarit:
appenzellinpaimenkoira: Petra Junehall, Ruotsi
muut sennenkoirat: Tino Pehar, Kroatia

26.5.2018 Joensuu KV
Ilmoittautuminen: 28.4.2018 mennessä
Tuomarit:
kaikki sennenkoirat Arne Foss, Norja

26.5.2018 Ii R
Ilmoittautuminen: 30.4.2018 mennessä
Tuomarit:
kaikki sennenkoirat: Teija Salmi-Aalto

27.5.2018 Joensuu KR
Ilmoittautuminen: 28.4.2018 mennessä
Tuomarit:
berninpaimenkoira: Kresten Scheel, Tanska
isosveitsinpaimenkoira: Jadranka Mijatovic, Kroatia
appenzellinpaimenkoira, entlebuchinpaimenkoira: Hans Van Deb Berg, Alankomaat

27.5.2018 Salo R
Ilmoittautuminen: 26.4/ 3.5.2018 (vain entissä) mennessä
Tuomarit:
berninpaimenkoira: Einar Paulsen, Tanska
isosveitsinpaimenkoira: Dermot Timmins, Irlanti
appenzellinpaimenkoira, entlebuchinpaimenkoira: Pirjo Aaltonen

3.6.2018 Mänttä-Vilppula KR
Ilmoittautuminen:
Tuomarit:

9.6.2018 Alavus/Tuuri KR
Ilmoittautuminen: 20.4/9.5/14.5.2018 (vain netissä) mennessä
Tuomarit:
appenzellinpaimenkoira: Anita Al-Bachy
berninpaimenkoira, isosveitsinpaimenkoira: Jouni Nummela
entlebuchinpaimenkoira: Irina Poletaeva

10.6.2018 Forssa KR
Ilmoittautuminen:
Tuomarit:

16.6.2018 Salo KR
Ilmoittautuminen:
Tuomarit:

16.6.2018 Rovaniemi NORD
Ilmoittautuminen:
Tuomarit:

17.6.2018 Kotka NORD
Ilmoittatuminen: 15.5/21.5.2018 (vain netissä) mennessä
Tuomarit:
berninpaimenkoira: John Sigve Berg, Ruotsi
muut sennenkoirat: Zafra Sirik, Israel

17.6.2018 Karvia R
Ilmoittautuminen:
Tuomarit:

30.6.2018 Tuusniemi R
Ilmoittautuminen: 4.6.2018 mennessä
Tuomarit:
berninpaimenkoira: Elena Ruskovaara
muut sennenkoirat: Harto Stockmari

1.7.2018 Raasepori KR
Ilmoittautuminen:
Tuomarit:

7.8.2018 Oulu KV
Ilmoittautuminen: 15.5/11.6.2018 mennessä
Tuomarit:
kaikki sennenkoirat: Birgitta Svarstad, Ruotsi 

8.7.2018 Liminka Pääerikoisnäyttely
Ilmoittautuminen:
Tuomarit:

8.7.2018 Juva KR
ilmoittautuminen: 31.5/12.6.2018 mennessä
Tuomarit:
kaikki sennenkoirat: Matti Tuominen

 

 

 

VUOSI 2017

14.1.2017 Kajaani KV

15.1.2017 Lahti R

21.1.2017 Turku KV

21.1.2017 Ilomantsi R

18.2.2017 Kauhava R

25.3.2017 Lahti KV

9.4.2017 Vaasa KV

15.4.2017 Imatra KV

22.4.2017 Kankaanpää R

22.4.2017 Outokumpu R

29.4.2017 Kiuruvesi R

29.4.2017 Ruovesi R

29.4.2017 Tohmajärvi R

6.5.2017 Mikkeli R

7.5.2017 Tampere KV

14.5.2017 Varkaus K

14.5.2017 Lahti R

14.5.2017 Salo R

20.5.2017 Hamina KV

21.5.2016 Helsinki KV

25.5.2017 Vantaa E

27.5.2017 Rauma K

28.5.2017 Harjavalta R

10.6.2017 Tuuri K

11.6.2017 Kuusamo R

17.6.2017 Pöytyä K

18.6.2017 Kotka KV

25.6.2017 Rovaniemi KV

1.7.2017 Tuusula K

1.7.2017 Lapinlahti R

2.7.2017 Riihimäki KV

8.7.2017 Mikkeli K

8.7.2017 Ylivieska KV

9.7.2017 Karjaa/Raasepori K

16.7.2017 Hyvinkää K

15.7.2017 Oulu KV

16.7.2017 Oulu KV

22.7.2017 Kemi KV

23.7.2017 Saarijärvi K

29.7.2017 Vantaa KV

29.7.2017 Raahe R

30.7.2017 Pori K.V

30.7.2017 Kajaani R

5.8.2017 Valkeakoski K

5.8.2017 Haapavesi R

6.8.2017 Kuopio KV

12.8.2017 Joensuu KV

13.8.2017 Joensuu K

13.8.2017 Turku K

19.8.2017 Kouvola K

19.8.2017 Helsinki R

19.8.2017 Nokia R

20.8.2017 Heinola K

26.8.2017 Mäntyharju K

27.8.2017 Janakkala R

2.9.2017 Vantaa K

3.9.2017 Sveitsinpaimenkoirien Erikoisnäyttely

10.9.2017 Porvoo K

10.9.2017 Muurame R

16.9.2017 Äänekoski R

17.9.2017 Hyvinkää R

30.9.2017 Eckerö KV

7.10.2017 Hämeenlinna R

8.10.2017 Hämeenlinna R

14.10.2017 Jyväskylä KV

15.10.2017 Jyväskylä KV

29.10.2017 Seinäjoki KV

25.11.2017 Tampere KV

26.11.2017 Tampere KV

8.12.2017 Helsinki KV
Helsinki Winner 2017

9.12.2017 Helsinki KV
Pohjoismaiden Voittaja 2017

10.12.2017 Helsinki KV