Sennenkoirien mestaruustoko

Säännöt:

Sennenkoirien mestaruustoko - pisteenlaskusäännöt [PDF]

Tuloslistat [PDF]

 

 


 

SENNENTOKOMESTARIT

2016

Yksilökisa: 
Maija Kallio-Kujala ja Mettänpeikon Loboto-Mia (AVO1 247,5p)

Joukkuekisa:
Etelä-Pohjanmaan Bernit 

2015

Yksilökisa: 
Tuija Takanen ja Mettänpeikon Kiukku-Isa (ALO2 182p)

Joukkuekisa:
Keski-Suomen Sennen

2014

Yksilökisa: 
Maija Kallio-Kujala ja Mettänpeikon Intellektu-Elli (VOI1 273p)

Joukkuekisa:
Etelä-Pohjanmaa 
Maija Kallio-Kujala ja Mettänpeikon Intellektu-Elli
Tiina Laakko ja Ronetta's Amoretta
Tiina Laakko ja Ronetta's Charonjean Girl

2013

Yksilökisa:
Tuija Takanen & Tuiskutien Banzai Black Berry

Joukkuekisa:
Etelä-Pohjanmaa 

 

2012

Yksilökisa:
Susanna Myllyniemi & Ronetta's Bianca (VOI 283p)

Joukkuekisa:
Etelä-Pohjanmaa 

 

2011

Yksilökisa: 
Susanna Myllyniemi ja Ronetta's Ambrosia (VOI1 281p)

Joukkuekisa:
Etelä-Pohjanmaa 
Susanna Myllyniemi ja Ronetta's Ambrosia
Susanna Myllyniemi ja Ronetta's Bianca
Maija Kallio-Kujala ja Dacosen Bettina
Kirsi Puska ja Zweierteam Muscosa
Tiina Laakko ja Ronetta's Amoretta

2010

Yksilökisa: 
Mika Jalonen ja Brookbend Caperberry (EVL1 293p)

Joukkuekisa:
Pirkanmaa 1-joukkue
Sirpa Lehtisaari ja Zweierteam Napellus
Marika Koivisto ja Berlida Beluga
Jaana Tala ja Lecibsin Prokko
Mika Jalonen ja Brookbend Caperberry
Krista Karhu ja Brookbend Blyana

2009

Yksilökisa:
Krista Karhu ja Brookbend Blyana (VOI1 283,0p)

Joukkuekisa:
Pirkanmaa 1-joukkue
Marika Koivisto ja Berlida Beluga
Anna-Leena Lääperi ja Zweierteam Krameris
Mika Jalonen ja Brookbend Caperberry
Krista Karhu ja Brookbend Blyana

2008

Yksilökisa:
Krista Karhu ja Brookbend Blyana (AVO1 169,0p)

Joukkuekisa:
Pk-seutu 1
Krista Karhu ja Brookbend Blyana
Hilkka Berglind ja Beneco's Dumbo
Kaisa Poskiparta ja Bellaffen Afina
Helena Jyränki ja Geraldine from Balihara Ranch
Sabine Klüss ja Funatic SpongeBob

2007

Yksilökisa:
Miia Toivonen ja Saarnipuun Hemuli (AVO1 177,0p)

Joukkuekisa:
LSB 4

2006

Yksilökisa:
Taija Koskenkorva ja Atelier's Dietlinde (VOI1 261,5p)

Joukkuekisa:
Pirkanmaa1
Erja Nurmisto ja Mantelisilmän Onabella
Vesa Kallio ja Lecibsin Prokko
Anne Lähde ja Maroussia Othello-Octave
Mika Jalonen ja Zweierteam Cucurbita
Kirsi Muilu ja Black Indira's Koh-i-noor

2005

Yksilökisa:
Tiina Laakko ja Charonjen Occean Fever (AVO1 186,0p)

2004

Yksilökisa:
Satu Kyllinen ja Alpweiden Just Beautiful (ALO1 194,0p)

2003

Yksilökisa:
Mika Jalonen ja Zweierteam Cucurbita (EVL1 290,0p)

Joukkuekisa:
Pirkanmaa

2002

Yksilökisa:
Mika Jalonen ja Zweierteam Caragana (ALO1 190,0p)

Joukkuekisa:
LSB 1
Pekka Sulkamo ja Fridkullas Norton
Minna Vuojärvi ja Kora v. Nesselacker
Thelma Herpola ja Fridkullas Milleniummimmi
Eija Ostela ja Fridkullas Kismet
Teija Santala ja Fridkullas Picnic

2001

Yksilökisa:
Mika Jalonen ja Zweierteam Cucurbita (AVO1 193,0p)

Joukkuekisa:
Pk-seutu 1
Crista Veijalainen ja Fridkullas Milleniummagic
Jessica Svanljung ja Fridkullas Odette
Benita Björklund ja Black Amikos Concordia Cathi
Hilkka Berglind ja Bernario Mortimer

2000

Yksilökisa:
Mika Jalonen ja Zweierteam Cucurbita (ALO1 193,0p)

Joukkuekisa:
Pk-seutu/tassuttelijat 2
Hilkka Berglind ja Bernario Mortimer
Monika Ollas-Kettunen ja Hennalessin Einstein
Crista Veijalainen ja Ronja

1999

Yksilökisa:
Mika Jalonen ja Zweierteam Babiana (VOI3 218,0p)

Joukkuekisa:
Pirkanmaa
Mika Jalonen ja Zweierteam Cucurbita
Mika Jalonen ja Zweierteam Babiana
Mika Jalonen ja Vera vom Veit

1998

Yksilökisa:
Mika Jalonen ja Zweierteam Babiana (VOI2 236,0p)