Etusivu » Harrastustoiminta » Näyttelytoiminta » Näyttelyarvosteluja » Näyttelyarvosteluja 2007

Näyttelyarvosteluja 2007

Sveitsinpaimenkoirien näyttelyarvosteluja vuodelta 2007.
Berninpaimenkoirien arvostelut on tallennettu näyttelykohtaisesti omiin pdf-tiedostoihin.
Muiden rotujen arvostelut löytyvät omista PDF-tiedostoistaan.

  • 2007-01-07 KAJAANI (KV) Soile Bister.pdf
  • 2007-01-14 LAHTI (R) Teija Salmi-Aalto.pdf
  • 2007-01-28 TURKU (KV) Jochen Eberhardt.pdf
  • 2007-03-24 KEMIJARVI (R) Satu Yla-Mononen.pdf
  • 2007-03-24 TAMPERE (KV) Antonio Di Lorenzo.pdf
  • 2007-03-24 TAMPERE (KV) Junnut Olga Kosareva.pdf
  • 2007-04-08 LAPPEENRANTA (K) Marja Talvitie.pdf
  • 2007-04-14 VAASA (K) Elina Haapaniemi.pdf
  • 2007-04-21 KANKAANPAA (R) Satu Yla-Mononen.pdf
  • 2007-04-21 OUTOKUMPU (R) Soile Bister.pdf
  • 2007-04-28 LAHTI (KV) Elzbieta Chwalibog.pdf
  • 2007-04-29 KAJAANI (R) Marjo Jarventola.pdf
  • 2007-05-05 HELSINKI (R) Gunnel Holm.pdf
  • 2007-05-05 LEPPAVIRTA (R) Marianne Holm.pdf
  • 2007-05-06 SOMERO (R) Marja Talvitie.pdf
  • 2007-05-12 HAMINA (K) Reia Leikola-Walden.pdf
  • 2007-05-12 VIRRAT (R) Anita Alatalo.pdf
  • 2007-05-13 HARJAVALTA (R) Piotr Krol.pdf
  • 2007-05-13 TURENKI (R) Tapio Eerola.pdf
  • 2007-05-17 SUONENJOKI (R) Hannele Jokisilta.pdf
  • 2007-05-19 AANEKOSKI (R) Matti Luoso.pdf
  • 2007-05-19 RAUMA (K) Jochen Eberhardt.pdf
  • 2007-05-20 HELSINKI (KV) Michael Forte.pdf
  • 2007-05-26 IISALMI (K) Paavo Mattila.pdf
  • 2007-05-26 PARAINEN (K) Soile Bister.pdf
  • 2007-05-27 TURKU (E) Hermann Josef Gerhards (pennut).pdf
  • 2007-05-27 TURKU (E) Petra Schultheiss (nartut).pdf
  • 2007-05-27 TURKU (E) Sieghart Muthsam (kasvattaja- ja jalkelaisryhmat).pdf
  • 2007-05-27 TURKU (E) Sieghart Muthsam (urokset).pdf
  • 2007-06-02 IITTI (R) Soile Bister.pdf
  • 2007-06-03 TUURI (K) Eeva Rautala.pdf
  • 2007-06-09 KANGASNIEMI (K) Ritva Raita.pdf
  • 2007-06-09 NURMES (R) Jouko Yrjola.pdf
  • 2007-06-10 JAMSANKOSKI (K) Satu Yla-Mononen.pdf
  • 2007-06-16 KOTKA (KV) Kirsti Louhi.pdf
  • 2007-06-17 HAMEENLINNA (K) Hannele Jokisilta.pdf
  • 2007-06-17 HEINAVESI (R) Jari Laakso.pdf
  • 2007-06-23 ROVANIEMI (KV) Rita Reyniers.pdf
  • 2007-06-30 TUUSULA (K) Teija Salmi-Aalto.pdf
  • 2007-07-01 KARJAA (KV) Phyllis Poduschka-Aigner.pdf
  • 2007-07-08 JUVA (KV) Karl-Eric Johansson.pdf
  • 2007-07-14 KOKKOLA (KV) Eva Borg.pdf
  • 2007-07-14 ORIVESI (K) Maivor Nasman.pdf
  • 2007-07-21 HANKASALMI (R) Satu Yla-Mononen.pdf
  • 2007-07-21 PELLO (K) Kurt Nilsson.pdf
  • 2007-07-22 HYVINKAA (K) Gunnel Holm.pdf
  • 2007-07-28 VANTAA (K) Taina Nygard.pdf
  • 2007-07-29 PORI (KV) Theo Leenen.pdf
  • 2007-08-04 KUOPIO (K) Sonny Strom.pdf
  • 2007-08-04 TURKU (K) Carin Akesson.pdf
  • 2007-08-11 JOENSUU (K) Diogo Ramalho.pdf
  • 2007-08-12 HELSINKI (R) Jari Laakso.pdf
  • 2007-08-18 KOUVOLA (K) Elina Haapaniemi.pdf
  • 2007-08-18 NOKIA (R) Rajko Rotner.pdf
  • 2007-08-19 HEINOLA (K) Alice Christensen.pdf
  • 2007-08-26 TERVAKOSKI (KV) Elin Normanseth.pdf
  • 2007-09-01 VANTAA (K) Svend Lovenkjar.pdf
  • 2007-09-22 ECKERO (KV) Leni Finne.pdf
  • 2007-10-06 KEMI (R) Elina Haapaniemi.pdf
  • 2007-10-06 OULU (E) Astrid Indrebo & Wenche Eikeseth.pdf
  • 2007-10-07 OULU (KV) Marja Talvitie.pdf
  • APPENZELLIT 2007-05-27 TURKU (E) Hermann Josef Gerhards (kasvattaja- ja jalkelaisryhmat).pdf
  • APPENZELLIT 2007-10-06 OULU (E) Astrid Indrebo.pdf
  • APPENZELLIT Nayttelyarvostelut 2007.pdf
  • APPENZELLIT Nayttelyarvostelut 2008.pdf
  • ENTLEBUCHIT 2007-10-06 OULU (E) Astrid Indrebo.pdf