Etusivu » Harrastustoiminta » Näyttelytoiminta » Näyttelykalenteri

Näyttelykalenteri

 

KENNELLIITON NÄYTTELYKALENTERI 2020

 

KOTIMAAN NÄYTTELYKALENTERI 2020

11.1.2020 Kajaani KV
Ilmoittautuminen 21.11 / 10.12 / 16.12.2019 (vain online) mennessä
Tuomarit
berninpaimenkoira: Rune Lysgaard, Norja
muut sennenkoirat: Ligita Zake, Latvia

18.1.2020 Virolahti
Ilmoittautuminen 20.12.2019 mennessä
Tuomarit
kaikki sennenkoirat: Maarit Hassinen

19.1.2020 Lahti R
Ilmottautuminen 28.10 / 16.12 / 22.12.2019 (vain online) mennessä
Tuomarit
appenzellinpaimenkoira, entlebuchinpaimenkoira: Eeva Rautala
berninpaimenkoira: Hilkka Salohalla
isosveitsinpaimenkoira: Anneli Pukkila

26.1.2020 Turku KV
Ilmottautuminen 2.12 /26.12.2019 /2.1.2020 (vain online) mennessä
Tuomarit
berninpaimenkoira: Igor Mioc, Kroatia
muut sennenkoirat: Dragan Stojanovic, Bosnia-Hertsegovina

22.2.2020 Tornio R
Ilmottautuminen 20.12 / 20.1.2020 mennessä
Tuomarit
kaikki sennenkoirat: Igoris Zizevskis, Liettua

28.3.2020 Lahti KV
Ilmoittautumismaksun erikoishinta VAIN 10.-11.12.2019
Ilmottautuminen 31.1 / 27.2/ 1.3.2020 mennessä
Tuomarit
kaikki sennenkoirat: Helen Tonkson-Koit, Viro

28.3.2020 Jämijärvi R
Ilmottautuminen 10.2 / 24.2 / 2.3.2020 (vain online) mennessä
Tuomarit
berninpaimenkoira: Irina Poletaeva
muut sennenkoirat: Kirsi Tevalin

11.4.2020 Imatra KR
Ilmottautuminen 16.3 / 22.3.2020 mennessä
Tuomarit
kaikki sennenkoirat: Marko Bubalo, Kroatia

12.4.2020 Imatra KR
Ilmottautuminen 16.3 / 22.3.2020 mennessä
Tuomarit
berninpaimenkoira: Augustin Ionescu, Romania
muut sennenkoirat: Leni Finne

18.4.2020 Polvijärvi R
Ilmottautuminen 19.3. / 23.3. mennessä
Tuomarit
Kaikki sennenkoirat: Maarit Hassinen

19.4.2020 Vaasa KV
Ilmottautuminen 17.2./ 16.3./ (17.3.-23.3.2020 vain online-ilmoittautuminen)
Tuomarit
Kaikki sennenkoirat: Carin Åkesson, Ruotsi

19.4.2020 Laitila R
Ilmottautuminen 20.3./27.3.2020 mennessä
Tuomarit
berninpaimenkoira Päivi Eerola
muut sennenkoirat Marianne Holm

01.05.2020 Lahti RN 
Ilmoittautumiset viimeistään 5.4 / 8.4 . ( 6. - 8.4. vain online-ilmoittautuminen)
Tuomarit
Kaikki sennenkoirat: Jetta Tschokkinen

02.05.2020 Tampere NORD
Ilmoittautumiset viimeistään 29.2/ 31.3. (1.-7.4. vain online-ilmoittautuminen)
Tuomarit
Kaikki sennenkoirat: Jens Utke Ramsing, Tanska

03.05.2020 Tampere KV 
Ilmoittautumiset viimeistään 29.2/31.3. (1.-7.4. vain online- ilmoittautuminen)
Tuomarit
Kaikki sennenkoirat: Reia Leikola-Walden

03.05.2020 Oulu R
Ilmoittautumiset viimeistään 6.4
Tuomarit
appenzellinpaimenkoira, berninpaimenkoira, isosveitsinpaimenkoira: Anca Giura, Romania
entlebuchinpaimenkoira: Iuza Beradze, Georgia

10.05.2020 Oulu NORD
Ilmoittautumiset Viimeistään 2.3.2020 / 30.3.2020 / 20.4.2020 mennessä
Tuomarit
berninpaimenkoira: Johanna Sarkkinen
isosveitsinpaimenkoira: Ilona Onstenk-Schenk, Alankomaat
appenzellinpaimenkoira, entlebuchinpaimenkoira: Veli-Pekka Kumpumäki

16.5.2020 Rauma KR
Ilmoittautumiset viimeistään 18.3. / 15.4. / netti-ilmoittautuminen 20.4. mennessä
Tuomarit
berninpaimenkoira: Cristine Watson, Kypros
appenzellinpaimenkoira, entlebuchinpaimenkoira, isosveitsinpaimenkoira: Viive Maranik, Viro

16.05.2020 Ruovesi RN
Ilmoittautumiset viimeistään 3.4/24.4.(4.5.2020 vain online-ilmoittautuminen)
Tuomarit
isosveitsinpaimenkoira: Olli Kokkonen
appenzellinpaimenkoira: Sanna Vakkilainen
berninpaimenkoira: Tuula Savolainen
entlebuchinpaimenkoira: Leni Finne

17.5.2020 Helsinki KV
Ilmoittautumiset viimeistään 16.3/6.4. (17.4.2020 vain online-ilmoittautuminen) 
Tuomarit
berninpaimenkoira: Tom Johnston, Iso-Britannia
appenzellinpaimenkoira, entlebuchinpaimenkoira, isosveitsinpaimenkoira: Attila Czeglédi, Unkari

21.5.2020 Vantaa E
Ilmoittautumiset viimeistään 26.4 (27.-4.5.2020 vain online-ilmoittautuminen)
Tuomarit
appenzellinpaimenkoira, berninpaimenkoira, entlebuchinpaimenkoira: Jari Laakso

23.5.2020 Kontiolahti KV
Ilmoittautumiset viimeistään 21.4./27.4. (viimeinen viikko vain online-ilmoittautumista)
Tuomarit
Kaikki sennenkoirat: Cristian Vantu, Romania

23.5.2020 Hyvinkää NORD
Ilmoittautumiset viimeistään Ilmoittautumiset 23.3./20.4./27.4 mennessä.
Tuomarit
berninpaimenkoira Hedi Kumm, Viro
Muut sennenkoirat Virpi Leppälä

24.5.2020 Kontiolahti NORD
Ilmoittautumiset viimeistään 21.4./27.4. (viimeinen viikko vain online-ilmoittautumista)
Tuomarit
appenzellinpaimenkoira, berninpaimenkoira, entlebuchinpaimenkoira Tuire Okkola
isosveitsinpaimenkoira Jussi Liimatainen

31.5.2020 Hamina KV
Ilmoittautumiset viimeistään 31.3.2020 / 30.4.2020 (6.5. vain online-ilmoittautuminen)
Tuomarit
Kaikki sennenkoirat Martin Baskaran, Espanja

06.06.2020 Alavus KR
Ilmoittautuminen viimeistään 24.4./7.5/12.5 (8.5-12.5 vain online-ilmoittautuminen)
Tuomarit
berninpaimenkoira: Maarit Hassinen
muut: Virpi Leppälä

06.06.2020 Helsinki RN
Ilmoittautuminen viimeistään 11.5.2020
Tuomarit
berninpaimenkoira: Matti Luoso
appenzellinpaimenkoira: Paula Rekiranta
muut: Sanna Vakkilainen

07.06.2020 Mikkeli RN
Ilmoittautuminen viimeistään 18.5.2020
Tuomarit
Kaikki sennenkoirat: Leni Finne

13.06.2020 Pöytyä KR
Ilmoittautuminen viimeistään 15.5.2020 / 18.5.2020 (16.5. – 18.5. vain online-ilmoittautuminen)
Tuomarit
isosveitsinpaimenkoira: Paula Rekiranta
berninpaimenkoira: Tuire Okkola
muut: Marjo Nygård

13.06.2020 Kokkola RN
Ilmoittatuminen viimeistään 4.5/18.5
Tuomarit
Kaikki sennenkoirat: Elena Ruskovaara

14.06.2020 Kotka KR
Ilmoittautuminen 11.5/18.5/25.5 (19.5-25.5 vain online-ilmoittautuminen)
Tuomarit
appenzellinpaimenkoira: Beata Petkevica, Latvia
berninpaimenkoira: Johnny Andersson, Ruotsi
entlebuchinpaimenkoira, isosveitsinpaimenkoira: Unto Timonen

27. - 28.6.2020 Sastamala erikoisnäyttely "SUPERSENNEN 2020"
Ilmottautuminen 2.3 / 27.5 / 4.6.2020 (vain online) mennessä
Tuomarit
Lauantai 27.6
Berninpaimenkoira: urokset (ei pennut, ei veteraanit)
Jana Štefanková, Slovakia
Berninpaimenkoira: veteraaniurokset, Appenzellinpaimenkoira
Erikas Piskunovas, Liettua

Sunnuntai 28.6
Berninpaimenkoira: nartut (ei pennut, ei veteraanit) ROP, ROP juniori, jälkeläisluokka, kasvattajaluokka
Jana Štefanková, Slovakia
Berninpaimenkoira: pennut, veteraaninartut, ROP pentu, ROP veteraani, ROP pentukasvattajaluokka
Entlebuchinpaimenkoira, Isosveitsinpaimenkoira
Erikas Piskunovas, Liettua

Tuomarit ovat varalla toisilleen molempina päivinä
katso lisätietoja tapahtuman sivulta

27.06.2020 Pieksämäki KR
Ilmoittautuminen viimeistään 24.5/ (25.5-8.6.2020 vain online-ilmoittautuminen)
Tuomarit
Kaikki sennenkoirat: Maija Heinilä, Norja

27.06.2020 Rovaniemi NORD 
HUOM! Laskiaistiistaina edullisempi ilmoittautuminen 25.2.2020
Ilmoittautumiset viimeistään 4.5./25.5./ (26.5.-1.6 vain online-ilmoittatuminen)
Tuomarit
Kaikki sennenkoirat: Collette Muldoon, Irlanti

27.06.2020 Sastamala RN
Ilmoittautuminen viimeistään 4.5/ 1.6
Tuomarit
Kaikki sennenkoirat: Leila Kärkäs

28.06.2020 Raasepori KR
Ilmoittautuminen viimeistään 27.4./25.5./(1.6.2020 vain online-ilmoittautuminen)
Tuomarit
Kaikki sennenkoirat: Maarit Hassinen