Etusivu » Harrastustoiminta » Näyttelytoiminta » Näyttelykalenteri

Näyttelykalenteri

 

KENNELLIITON NÄYTTELYKALENTERI 2019

PENTUNÄYTTELYT 2019

 

KOTIMAAN NÄYTTELYKALENTERI 2019 

 

7.12.2019 Helsinki NORD
Helsinki Winner
Ilmoittautuminen 10.10 / 31.10 / 11.11.2019 (vain online) mennessä
Tuomarit
appenzellinpaimenkoira, isosveitsinpaimenkoira: Marianne Baden, Tanska
berninpaimenkoira, entlebuchinpaimenkoira: Taina Nygård

8.12.2019 Helsinki KV
Voittaja 2019
Ilmoittautuminen 10.10 / 31.10 / 11.11.2019 (vain online) mennessä
Tuomarit
appenzellinpaimenkoira, entlebuchinpaimenkoira: Maritha Östlund-Holmsten, Ruotsi
berninpaimenkoira: Lorenzo Giuliano, Italia
isosveitsinpaimenkoira: Beata Petkevica, Latvia

 

 

KENNELLIITON NÄYTTELYKALENTERI 2020

 

KOTIMAAN NÄYTTELYKALENTERI 2020

11.1.2020 Kajaani KV
Ilmoittautuminen 21.11 / 10.12 / 16.12.2019 (vain online) mennessä
Tuomarit
berninpaimenkoira: Rune Lysgaard, Norja
muut sennenkoirat: Ligita Zake, Latvia

18.1.2020 Virolahti
Ilmoittautuminen 20.12.2019 mennessä
Tuomarit
kaikki sennenkoirat: Maarit Hassinen

19.1.2020 Lahti R
Ilmottautuminen 28.10 / 16.12 / 22.12.2019 (vain online) mennessä
Tuomarit
appenzellinpaimenkoira, entlebuchinpaimenkoira: Eeva Rautala
berninpaimenkoira: Hilkka Salohalla
isosveitsinpaimenkoira: Anneli Pukkila

26.1.2020 Turku KV
Ilmottautuminen 2.12 /26.12.2019 /2.1.2020 (vain online) mennessä
Tuomarit
berninpaimenkoira: Igor Mioc, Kroatia
muut sennenkoirat: Dragan Stojanovic, Bosnia-Hertsegovina

22.2.2020 Tornio R
Ilmottautuminen 20.12 / 20.1.2020 mennessä
Tuomarit
kaikki sennenkoirat: Igoris Zizevskis, Liettua

28.3.2020 Lahti KV
Ilmoittautumismaksun erikoishinta VAIN 10.-11.12.2019
Ilmottautuminen 31.1 / 27.2/ 1.3.2020 mennessä
Tuomarit
kaikki sennenkoirat: Helen Tonkson-Koit, Viro

28.3.2020 Jämijärvi R
Ilmottautuminen 10.2 / 24.2 / 2.3.2020 (vain online) mennessä
Tuomarit
berninpaimenkoira: Irina Poletaeva
muut sennenkoirat: Kirsi Tevalin

11.4.2020 Imatra KR
Ilmottautuminen 16.3 / 22.3.2020 mennessä
Tuomarit
kaikki sennenkoirat: Marko Bubalo, Kroatia

12.4.2020 Imatra KR
Ilmottautuminen 16.3 / 22.3.2020 mennessä
Tuomarit
berninpaiemnkoira: Augustin Ionescu, Romania
muut sennenkoirat: Leni Finne

18.4.2020 Polvijärvi R
Ilmottautuminen
Tuomarit

19.4.2020 Vaasa KV
Ilmottautuminen
Tuomarit

19.4.2020 Laitila R
Ilmottautuminen
Tuomarit

 

27. - 28.6.2020 Sastamala erikoisnäyttely
Ilmottautuminen 2.3 / 27.5 / 4.6.2020 (vain online) mennessä
Kutsutut tuomarit:
Erikas Piskunovas, Liettua ja Jana Stefancova, Slovakia
katso lisätietoja tapahtuman sivulta